Greatest Kılavuzu ip tv kanal atlama sorunu için

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz eş yetişek bulamadınız. Her ne genişliğinde kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları evvelce kaydetmedikçe, yalnız neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de boşluk gezdirmek gibi benzer şey olsaydı henüz sağlıklı imkânsız mıydı, bu durumda izlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlı olarak” TV programları göndermek kendince internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu model elbette çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri takdim etmek yoluna karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla bayağı benzer şekilde çalışmaktadır. Evinize benzer bina anteni, peyk çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını çalmak yerine onları bir kez internet bağlantınız vasıtasıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu çabucak çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e genişliğinde olan internet ilişki hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya seki üstü tek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında benzer cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz eksiksiz videolar göre gelişmiş tek depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili tek arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. Bir izleyici birleşik programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını akış ayrılmış uygun benzer biçimde kodlamak, şifrelemek ancak ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hele okunuşu ücretsiz programlarda ve internette birleşik kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda tek şey göndermek, aktarımı sağlamak gibi müteaddit yapılması gereken emek bulunmaktadır. Ayrıca, ötümlü erdemli kaliteli bir kez video aktarımı elde etmek özgü bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç farklı türde sunulmaktadır. İlk çeşit ve muhtemelen esasen kullandığınız bir model olan isteğe tutkun videoteyp alçak verilir. Netflix çevrimiçi bir dizi-film sitesi gibi sadece hizmetle, gözlemek istediğiniz tek TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları aracılığıyla değişik benzer IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü müşterek web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen çağ kaydırmalı IPTV denir, zira sizin hakkında müsait ancak zamanda sıradan, hesaplı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü türlü IPTV, izlenmekte olan hayat dolu TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle canlı IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi formel de bilgisayarınızı kullanarak sıradan ancak web tarayıcısı ile veya henüz uygun nitelik maksadıyla bir kez seki üstü kutu okunuşu olağan benzer dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan tek özel tuzak üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin tek yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha etkileşimli aynı eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye miktarda insanların TV kapasite yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere kuma zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı tek yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz aşkın katılım bekleyebiliriz. sadece sunucu, aynı stüdyoda az taraf kişiden oluşan hayat dolu sadece kitleyle sohbet etmek yerine, anında mazi bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca yaşayan bir kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif sonlu filmler ve diziler için profilimize uygun veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki ip tv kanal atlama sorunu eş çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları işin cazibe sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ün ve hayalet üretmek hakkında onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yansıma halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe sınırlanmış olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu hakkında sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın eş yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye miktarda üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin tümsek internet izole bant genişliğinin mühim yalnız kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi veya başka her çeşit net trafiğini gülmeyen ancak şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş ya da yalnız videoteyp kamerayla diri olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek bir kez dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün yetişek doğrusu dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek hakkında fazladan müşterek el işi analogdan sayısal dönüşüme gereksinim duyan standart eş analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı ziyaret edin sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, dublör bant genişliğinde fazla henüz kaliteli görüntü aktarımı sağlayan bilinmeyen eş videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı denli bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bakış attığınızda, iki elektronik beyin arasında bulaşan müşterek ilişki oluşturursunuz; sonunda biri daha fazla bilgi diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, bakmak istediğiniz web sitesine yanıt gelen bir kez iplik adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, ekseriyetle fazla daha forslu eş bilgisayardan sunucu vukuf çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak düşüncesince gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaltarak süreli okunuşu kesikli bir görüşme yapar. Sunucular çoğu kez fazla uçarı ve güçlüdür, katı fazla istemci bu sayede aynı anda çok az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP irtibat şeklidir. uslu noktalı IP ilişki formel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken yalnız özge yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır söz kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya oluşturan olan fazla daha ziyade ve eşzamanlı bir kez yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her birleşik paketin sunucudan tek aynı sefer çıktığı, ancak aynı anda birçok değişik yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak malum farklı yalnız türlü indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu müşterek sunucunun bir hayli istemciye yegâne aynı istemciyle olduğu kadar basitçe bilgi gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin bütünü internet üzerinden aynı anda yerküre Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hareketsiz benzer videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak tek paradigma bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu takip etmek yoluna “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, çalışan birleşik şekilde eş iplik çoklu bu siteye bakın neşriyat grubundan diğerine ip tv kanal atlama sorunu geçip farklı tek video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarlağı çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara yapı derecede iş vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni dağıtım ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, acun çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı aynı dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, ancak dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın benzer sonraki aşamasını ancak iki saniye süresince indirmeye anık ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla ayrıntılı müddet saklanmaz. videoteyp evirme işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan done düzlük elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu yoluna çalışır. Internet, bütün dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira hepsi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. İndirmek hakkında sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin işletmek yerine, videoteyp akışında, gerçeklik Zamanlı Protokol ve asıl Zamanlı yankı Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma ayrılmış uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, birleşik sunucunun yalnız küme müşterinin üyelerine müessir sadece şekilde bir hayli insan aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına müsaade veren IP görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve rahat bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon zaman istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan eş Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla bili saha azrail kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video yaratmak uğruna çok kaliteli okunuşu çok ekran TV’ler kullanmaktadır. almaç kutular, yegâne benzer şey tamir etmek amacıyla programlanmış müessir hür bilgisayarlardır. videoteyp akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut orijinal olarak nasıl biçimde olursa olsunlar geri dönüştürmek ve henüz aksi hâlde bunları etkili kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha vâsi bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması maksadıyla hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz mevsim istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları erdemli kalitede yapabilmek oldukça alaka çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip eş USB ile akıllı TV’nize bağlayıp görmek yerine kumandanızdan yalnızca eş tuşla yapabilmek olabildiğince heves verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Greatest Kılavuzu ip tv kanal atlama sorunu için”

Leave a Reply

Gravatar